Świat Zwierząt

Basset to rasa psa, która znana jest przede wszystkim ze swojego niezwykłego wyglądu. Charakterystyczne, długie uszy i krępy, masywny korpus to cechy, które wyróżniają tę rasę spośród innych. W tym artykule przedstawimy charakterystykę rasy Basset oraz cechy, które sprawiają, że są to psy idealne dla wielu rodzin.

Historia rasy

Basset to rasa psa, która pochodzi z Francji. Pierwotnie hodowana była do polowania na zające i zwykle pracowała w parach, które ścigały zwierzynę, podczas gdy myśliwi podążali za nimi. Basset został wprowadzony do innych krajów w XVIII wieku i szybko zyskał popularność jako pies towarzyszący, dzięki swojemu łagodnemu i przyjacielskiemu charakterowi.

Wygląd i cechy rasy

Basset to pies średniej wielkości, który osiąga wagę od 20 do 30 kg i wysokość w kłębie od 28 do 38 cm. Charakterystyczną cechą rasy są długie, opadające uszy, które sięgają niemal do ziemi. Są to psy o krótkiej, gęstej i błyszczącej sierści, która występuje w różnych kolorach, takich jak biały z płowymi lub czarnymi łatami.

Charakter rasy

Basset to pies o łagodnym i przyjacielskim charakterze, który bardzo lubi przebywać w towarzystwie swojej rodziny. Są to psy, które cenią sobie spokój i komfort, ale jednocześnie lubią aktywność fizyczną i długie spacery. Basset są inteligentne i łatwe w szkoleniu, ale wymagają konsekwencji i cierpliwości.

Basset są idealnymi psami dla rodzin z dziećmi, ponieważ są bardzo tolerancyjni i cierpliwi. Są to psy, które lubią towarzystwo dzieci i potrafią z nimi świetnie się bawić. Basset mają też w sobie instynkt stróżujący i mogą stanowić doskonałych strażników domu i swojej rodziny.

Basset to rasa psa o charakterystycznym wyglądzie i łagodnym charakterze. Są to psy, które sprawiają wiele radości swoim właścicielom i są idealnymi towarzyszami dla rodzin z dziećmi. Warto jednak pamiętać, że Basset wymagają odpowiedniej opieki i regularnego wysiłku fizycznego, aby pozostać zdrowymi i szczęśliwymi. Przed podjęciem decyzji o posiadaniu Basset należy dokładnie przemyśleć swoje możliwości i zaangażowanie w opiekę nad tym uroczym psem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *